top of page

MINIATURY I INICJAŁY

Miniatury w średniowiecznym stylu fascynują, przyciągają wzrok i wyróżniają się pomiędzy zwyczajnymi obrazami. Praca taka może być oryginalnym prezentem na chrzest, komunię, ślub, urodziny czy inną ważną okazję bądź uroczystość.

Maluję farbami, które sama przygotowuję z pigmentów i spoiwa sporządzonego według średniowiecznej receptury. W niektórych miniaturach wykorzystuję złoto mineralne bądź złoto płatkowe. Jako podkładu używam zwykle papieru do grafik (najczęściej gramatura około 250 g), ale maluję również na pergaminie. Przygotowanie każdej z prac to wiele godzin poświęconych na dopracowanie każdego najmniejszego szczegółu dzieła. Miniatury, które oddaję w Państwa ręce są efektem dbałości o najwyższą jakość warsztatu i lat spędzonych na malarskich ćwiczeniach.

 

Wśród wykonywanych przeze mnie prac znajdziecie Państwo:

- ozdobny inicjał - najczęściej wybierany jako oryginalny prezent na różne okazje

- ozdobny inicjał z wykaligrafowanym tekstem

- sceny figuralne (religijne, świeckie)

- całe strony niczym ze średniowiecznych manuskryptów, często z ozdobną bordiurą i z kaligrafią

- mapy w starym stylu

- zielniki romańskie i gotyckie

- miniatury w stylu ormiańskim

- miniatury w stylu pergaminu purpurowego

- miniatury w stylu iroszkockim

Cena miniatury zależy od stopnia jej skomplikowania i ustalana jest zawsze indywidualnie.

 

Przy zamówieniu możecie Państwo podać pomysł na konkretną miniaturę, poprosić o wykonanie kopii którejś ze średniowiecznych prac, zapytać o konkretną tematykę - z chęcią pomogę w przygotowaniu projektu tak, by efekt końcowy spełniał Państwa oczekiwania. Możemy łączyć w jednej pracy elementy z różnych średniowiecznych miniatur, możemy wprowadzać nowe motywy (np. dołożyć konkretny gatunek zwierzęcia czy rośliny do inicjału).

Po wykonaniu miniatury przesyłam zdjęcie do akceptacji. Płatność ma miejsce dopiero po zaakceptowaniu przez zamawiającego pracy. Miniaturę wysyłam po zaksięgowaniu na koncie wpłaty. Możliwy jest też odbiór osobisty.

Poniżej możecie zobaczyć Państwo przykłady moich prac. Zapraszam też do odwiedzenia galerii, a także na moje profile na Facebooku oraz na Instagramie.

bottom of page